Haber

Kargo endüstrisi hacmini ikiye katlayabilir

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) öncülüğünde, Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu’nun (BTK) desteğiyle hayata geçirilen KPSS, iki gün boyunca bölümün bugününe ve geleceğine ışık tuttu. PPSE, 1.100 ziyaretçiyi ağırladı. Zirveye 55 firma stantlarla katıldı.

TAŞIDIĞIMIZ KARGO SAYISINI İKİYE KATLAYACAK GÜCÜMÜZ VAR

Bu yıl ikincisi düzenlenen Kargo, Kurye, Lojistik Zirvesi ve Fuarı’nın sektörü ileriye taşıyacak teknolojilere ev sahipliği yaptığını ifade eden Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği Başkanı Fatih Önyol, “ KPSS şubemizin büyümesine ve gelişmesine aracılık etmektedir. Kargo, kurye ve lojistik sektörü, Türkiye ekonomisine sağladığı faydalar ile ülkemizin kritik bir bileşeni haline gelmiştir. Kesim olarak tüm branşlar için hayati değer taşıdığımızın bilincindeyiz ve yatırımlarımızı buna göre şekillendiriyoruz. 2022 yılında 1,7 milyar posta gönderisi dağıtan kargo ve posta işletmecileri olarak şu anda taşıdığımız kargo sayısını ikiye katlamak için yatırımlarımızı yaptık. Bunun için şubenin dijitalleşmesi ve otonom teknolojilerle dönüşümü kritik. PPSE’de iki gün boyunca hem bugünün hem de yarının teknolojilerini konuştuk.

BAKAN YARDIMCISI SAYAN VE BTK LİDER, PPSE’DE YENİ TEKNOLOJİLERİ İNCELEDİ

Zirvenin açılışını yapan TC Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Bilgi Teknolojileri ve İrtibat Kurumu Lideri Ömer Abdullah Karagözoğlu da stant alanlarını ziyaret ederek sektör temsilcilerinden son teknolojiler hakkında bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu